31 Ekim'de Senaryo serbest bırakılacak...

 

ArmA 3 Senaryosundan haberler

 

ArmA 3’ün piyasaya sürülmesinden sonra üç ayrı ücretsiz indirilebilir içerik (DLC) olarak yayınlanacağı açıklanan senaryoların ilki olan “Survive”ın yayınlanmasına iki haftadan daha az bir süre kaldı. Zaman yaklaştıkça Bohemia interactive yeni senaryoyla ilgili daha fazla bilgiyi bizlerle paylaşıyor.

 

Öncelikle senaryo ile birlikte yeni araçlar, silahlar, durağan nesneler ve karakterler olacağını bununla birlikte yağmur ve yorgunlukla ilgili önemli geliştirmelerin geleceği bildiriliyor.

 

Yeni yağmur teknolojisinin ileriye dönük önemli bir adım olduğunu belirten BIS, daha önce iki boyutlu bir katman olarak çalışan yağmur sisteminin artık üç boyutlu parçacık teknolojisiyle değiştirildiğini, bu sayede çevremizde yağmur damlacıklarının görüleceği ve nesnelerin altında artık yağmur yağıyormuş görüntüsü oluşmayacağını bu sayede daha gerçekçi bir görüntü oluşacağını söylüyor. Ayrıca geceleyin ışıkları açık bir aracın önünde yağan yağmur görüntüsünün de çok etkileyici olduğunu da belirtiyor.

 

Yeni yorgunluk teknolojisinin ise oyuncunun üzerine aldığı nesnelerin cinsi ve ağırlığına göre özel bir hesaplamayla, örneğin kayda değer bir yokuş çıkarken daha kolay yorulabileceğiz. Bu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu belirten BIS, Ekim sonunda yayınlanacak senaryo’ya yetişip yetişmeyeceği konusunun henüz netleşmediğini söylüyor.

 

   

 

   

 

Kaynak Metin İçin Tıklayınız...

You have no rights to post comments